Úvod Shrnutí

Shrnutí

Syndrom vyhoření je proces, který zasahuje nejen do osobnosti daného člověka, ale celého okolí. Je to poměrně častý jev na různých pracovištích. Přináší vážné komplikace, na které všichni od vyhořelého, přes kolektiv zaměstnanců, zaměstnavatele až po klienty doplácí. Jako nejlepší řešení se jako vždy nabízí prevence.

 

Mezi něž patří reálné představy a požadavky. Vždy je nutné si uvědomit, že nic se nejí tak horké, jak se to uvaří. Pokud se něco nezdaří dnes, může to vyjít zítra. Pohoda, zdraví a spokojenost umožní lepší kvalitu a produktivitu práce. Naopak problémy, nemoci, špatné vztahy a popírání důležitých potřeb, vedou vždy ke zbytečnému zanedbávání práce, k neschopenkám, komplikacím a fluktuaci.

 

 Zaměstnanec i zaměstnavatel by vždy měli směřovat k jednomu cíli a k tomu společnými silami vytvořit optimální podmínky.


Diskuse (5 komentářů)

Maťo, (31. 01. 2012 13:48) Reagovat
Dobrý deň, mohli by ste mi odporučiť nejakú literatúru k syndrómu vyhorenia v oblasti paliatívnej starostlivosti :) ďakujem
Michaela, (27. 02. 2012 19:24) Reagovat
Maťo, ozvěte se mi na e-mail na tuto problematiku píšu diplomovou práci a ráda Vám některé inf. předám ;)
Maťo, (02. 03. 2012 11:44) Reagovat
ďakujem za odpoveď, tak to je super, informácie o syndróme vyhorenia sa mi zídu :)
Maťo, (02. 03. 2012 11:46) Reagovat
môj mail je martin.kormanik@gmail.com
Kateřina, (01. 09. 2014 14:09) Reagovat
Maťo, vím, že jsem jednou četla knihu o syndromu vyhořen, ale nevím, jak se jmenovala. S největší pravděpodobností přímo "Unavový syndrom". Dejte si to do vyhledávače + kniha a určitě vám to najde nějaké knížky. V posledních letech se o syndromu vyhoření naštěstí mluví více a i publikací na toto téma přibývá.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Syndrom-vyhoření.cz
Kontakty